Aleksandar Djordjevic: Ekip çok odaklıydı, kilit halindeydi

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi Play-Off Final Serisi 2. maçında Anadolu Efes’i 93-78 mağlup ederek 2-0 öne geçen Fenerbahçe Beko’da Başantrenör Aleksandar Djordjevic, müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu. Galibiyeti hak ettiklerini vurgulayan Djordjevic, şu sözleri kullandı:

‘Biz bunun için hazırdık, maç planımızı uyguladık’

”Anadolu Efes’in takımının değişmesini bekliyorduk. Micic’i eklediler, Moerman’ı eklediler ve iki uzun çıkardılar. Biz bunun için hazırdık, maç planımızı uyguladık. Çok konsantre ve odaklıydık. Tüm sene boyunca saha avantajı için çalıştık zira taraftar takviyesiyle başlamak çok değerli. İnanılmaz hoş bir halde de dayanağı verdiler. Çok teşekkür ediyorum.”

‘Hücum ve savunmada çok iyiydik’

”Liderlerimiz Jan ve Nando çok yeterli katkı verdi. Marko’nun inanılmaz atışları çok uygundu. Atak ve savunmada da çok yeterliydik. Her vakit savunmayla başlamamız gerek. En değerli faktör bu. Fikirler var, kurallar var bunları her vakit alana yansıtmaya çalışıyoruz. Kadro çok odaklıydı, kilit halindeydi, ekip olarak oynadı. Her vakit topu paylaşmayı seven bir grup olduk. Bu akşamı unutup, dinlenip bedenimizi toparlamamız gerekiyor. Galibiyeti hak ettik.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.