Almanya’da elektrik kesintisinde muhtaçlık duyulacaklar listesi yapıldı

Posted by

Almanya’da gelecek kış ortasında güç krizi yaşanabileceğine dair tasalar artıyor.

Son datalara nazaran, Avrupa’nın en büyük iktisadında yılın birinci 6 ayında, geçen yılın birebir devrine kıyasla yüzde 35’lik artışla yaklaşık 600 bin elektrikli ısıtıcı satıldı.

Kesinti durumunda hazır olması gerekenler listesi

Birçok Alman, Rusya’dan doğalgaz arzında yaşanabilecek tam kesinti muhtemelliğine karşı hazırlıklarını sürdürürken, ülke halkı için elektrik kesintisi durumunda hazır olması gerekenler listesi yapıldı.

Federal Sivil Muhafaza ve Afet Yardımı Ofisi (BBK), elektrikle ilgili acil durum için bilgi ve bir paketleme listesi oluşturdu.

Mum, giysi, kamp ocağı

Bild’in aktardığına nazaran, Almanya’nın elektrik şebekesi inançlı lakin uzun vadeli kesintiler olabileceğine dair dehşetler var.

Federal Ofis’e nazaran, mum, giysi ve kamp ocağının acil durumlar için hazırlanması gerekiyor.

Almanya’da felaket senaryoları

Diğer taraftan mevzuyla ilgili uzmanlar da gaz bittiğinde elektrik kesintisi mümkünlüğünün arttığını anımsatılarak, “Felakete hazırlanın” şeklinde davetlerde bulunuyor.

2022 yılında güç krizi nedeniyle kesintilerin daha mümkün hale geleceği düşünülüyor.

Yiyecek, el feneri, kimlik kartı, radyo

Bu kapsamda yapılan hatırlatmalar ortasında, “Evde gereğince yiyecek ve içecek bulundurun. Kamp ocağını, mumları ve el fenerini elinizin altında bulundurun. İlaç ve birinci yardım çantaları edinin.

Kimlik kartınızı, doğum evrakınızı ve kıymetli kontratlarınızı garanti altına alın. Pille çalışan bir radyo edinin.” şeklindeki bilgiler yer aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.