Ankara’da hekimden hastaya cinsel hücum savı

Posted by

Ankara’da G.K. isimli bayan, 25 Mart’ta hastanede burun ameliyatı olduktan sonra kendisini ‘Atakan’ olarak tanıtan anestezi hekimi İsa Ö.K.’nin, ultrason çekilen alanda perdeleri kapatarak kendisine cinsel hücumda bulunduğu teziyle hata duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan İsa Ö.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, İsa Ö.K. hakkında iddianame düzenlendi.

“Kendinde telefon numaram vardır”

İddianamede tabirine yer verilen İsa Ö.K., “Hastanın muayeneyi yaparken şuuru açıktı. Kendisine bilgilendirme yaptım. Yaptığım süreçleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin dışında pek çok insan vardı. Ayrıyeten ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sıhhat çalışanı içeri girip çıktı. Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek olmasına karşın evvelki hastadaki bilgimi pekiştirmek için yalnızca aygıt ile sağ ve sol omuz bölgelerini denetim ettim. Müşteki beni ismen tanır, kendinde telefon numaram vardır. Kimliğimi gizleme ihtimalim mevcut değildir. Ben kendimi kimseye ‘Atakan’ olarak tanıtmadım. Yalnızca yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan’ın ismini söylemiş olabilirim.” dedi.

Hastaların, narkozun tesiriyle bazen bu tıp davranışlarda bulunabileceğini söyleyen tabip, suçlamaları kabul etmedi.

“Tepki verince odadan çıktı”

G.K. ise sözünde, kendisinin de sıhhat çalışanı olduğunu, 1 hafta evvel tanıştığı hekimin isminin ‘Atakan’ olduğunu söylediğini belirterek, “Ameliyattan sonra gerek olmamasına karşın ultrason çekeceğini söyleyerek, uyandırma kısmındaki perdeleri kapattırdı. Ultrason mazeretiyle cinsel atakta bulunduğunu anlayınca reaksiyon gösterdim. Bunun üzerine odadan çıktı. Ağlamaya başladım. Bir işçi içeri girerek neden ağladığımı sordu. Başıma gelenleri anlattıktan sonra kendini ‘Atakan’ olarak tanıtan tabibin kim olduğunu öğrenmesini istedim.” dedi.

4,5 yıl mahpus talebi

Savcılık, iddianamede, alınan şahit sözleri ve hastanenin kamera kayıtlarını incelenmesi sonucu İsa Ö.K.’nın, ultrason mazeretiyle G.K.’ye yönelik cinsel atak hareketini gerçekleştirmeye çalıştığını; lakin hastanın reaksiyon vermesi üzerine aksiyonun teşebbüste kaldığını, bu nedenle TCK’nın ilgili hususu gereği 4,5 yıl mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

İddianame, Ankara 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.