Asus’un Yapay Zeka Temelli İlk Dizüstü Bilgisayarı ile Tanışın: Yeni Vivobook 16 OLED!

Tayvan merkezli ünlü bilgisayar ve donanım üreticisi ASUS, yeni bir laptop modeli ile karşımızda. Dev marka, son aylarda hayatımızda önemli bir yer edinen yapay zeka teknolojinden yararlanan ASUS Vivobook 16 OLED isimli bilgisayarını duyurdu. İşte ‘Gücünü yapay zekanın gücüyle çalışan bilgisayar’ mottosu ile tanıtılan yeni canavarın dikkat çeken özellikleri…

ASUS, donanımsal olarak yapay zeka teknolojisini temel alan yeni bilgisayarı Vivobook 16 OLED’i tanıttı.

Yeni dizüstü, AMD Ryzen 7000H işlemcisi ile beraber çalışan yapay zeka desteği ile günlük kullanım ve üretkenlik alanlarında oldukça başarılı.

Yeni laptop hakkında ASUS Türkiye:

“Şık ve hafif tasarımıyla öne çıkan yeni dizüstü bilgisayar, yapay zeka desteği sağlayan AMD Ryzen 7000H teknolojisi ile yenilenerek günlük eğlence ve üretkenlik için ustalıkla tasarlandı.”

Zen-4 isimli yeni çip mimarisi üzerine inşa edilen AMD Ryzen 7000 H-Serisinden yonga setleri ile donatılan Vivobook, AMD AI Engine sayesinde yapay zekanın yeteneklerini de bünyesinde barındırıyor.

Markanın yeni canavarı, güçlü işlemcisinin yanı sıra 16 GB’a kadar 4800 MHz DDR5 bellek ve 1 TB hızlı SSD ile bellek kapasitesi ile zirveye oynuyor.

Adından da anlaşıldığı gibi OLED bir panel ile çıkagelen Vivobook, 16:10 oranlı bir en boy oranına, 120 Hz yenileme hızına, 0,2 ms tepki süresine ve %100 DCI-P3 renk gamına ev sahipliği yapıyor.

Çoklu görev ve uzun süreli deneyim için dayanıklı pil ömrüne ihtiyaç duyan cihaz, 70 Wh’lik bataryası ile gün içinde kullanıcıları asla yalnız bırakmıyor.

Günümüz dizüstü bilgisayarların en büyük sorunu olan aşırı ve hızlı ısınma sorununa çözüm arayan ASUS, yeni laptop modelinde 87 kanatlı IceBlade fanını tercih ediyor.

Ülkemizde de satışa çıkacak olan yeni canavarın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx