Avcılar’da balkonu çöken bina mühürlendi

Posted by

Dün öğlen saatlerinde Avcılar Merkez Mahallesi Merkez Cami Sokaktaki 42 yıllık 4 katlı binanın son katındaki balkon bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çöken balkonu fark eden kaldırımdan geçen vatandaşlar, etrafa kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve zabıta grupları sevk edildi.

Yaralanan olmadı, bina boşaltıldı

İHA’nın aktardığına nazaran; kimsenin yaralanmadığı olayda, polis güvenlik maksadıyla sokağı araç ve yaya trafiğine kapattı. Daha sonra itfaiye takımları asılı kalan beton ve demir kesimleri söktü. Sökümün akabinde polis ve zabıta takımları, içinde 9 dairenin olduğu binayı tahliye ederek mühürledi. Binanın girişi bariyer ve şeritle kapatıldı.

Olayı anlatan görgü şahidi esnaf Sertaç Atilla, “Sabah en son kattaki balkonda çöküntü oldu. Biz de burada esnafız, sese gürültüye çıktık. Yaralanan yok, gerekli makamlar hepsi müdahale etti. Bina mühürlendi. Bir tedirginlik oldu ancak bir şey olmadı” diye konuştu.

Çökme anı inançlı kamerasında

Öte yandan çökme anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. İmgelere iş yerinden çıkan müşterilerin balkonun çöktüğünü fark edip panik olduğu anlar yansıdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.