Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ: Serdar Saatçı’nın özür dilemesi kıymetliydi

Posted by

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ’dan gündeme dair açıklamalar

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ memleketi Artvin’de Beşiktaşlı taraftarların coşkusuyla karşılandı. Kocadağ, Beşiktaşlı taraftarlarla birlikte olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirdi ve kıymetli açıklamalarda bulundu.

“ÇOK HOŞ HAZIRLIK PERİYODU GEÇİRDİK”

Takım olarak çok hoş bir hazırlık periyodu geçirdiklerini belirten Kocadağ, “Uzun devirdir kamp yapamıyorduk. Bu dönem öncesi iki tane kamp yaparak hem Avusturya’da hem İspanya’da kamplar ve çok önemli rakiplerle hazırlık maçları yaparak hazırlandık. Bu maçlarda artıları, eksileri hocamız kıymetlendirdi. Bu hafta lig başlıyor. Cumartesi günü Kayserispor’la inşallah lige başlayacağız. Dün akşam prestiji ile bir transferimiz daha İstanbul’a geldi. Ekibe destek noktasında hocamınız istediği 1-2 bölge daha var. Oralarda da profesyonel grubumuz çalışmaları yapıyor. Profesyonel takımımızın çalışmaları sonucunda bizim de katkılarımızla, liderimizin da onayıyla bu transferleri gerçekleştireceğiz” dedi.

“SERDAR SAATÇI İLE YOLA DEVAM ETME NOKTASINDA UZUN BİR KONTRAT YAPMAK İSTEĞİMİZ VAR”

Serdar Saatçı konusuna değinen ve genç futbolcunun topluluktan özür dilediğini belirten Kocadağ, “Camiadan özür dilemesi çok kıymetliydi. Sonra geldi; liderimizden ve idare heyetinden, kadro arkadaşlarından özür diledi. Biz kendisi ile kontrat uzatma noktasında temasımız oldu. Yeniden arkadaşlarımız bu bahiste görüşüyorlar, ya kontrat ya uzatma noktasında ya da başka hususlarda ilerleyen günlerde göreceğiz ne yapacağımızı. Bir formda Serdar ile yola devam etme noktasında uzun bir kontrat yapma noktasında isteğimizi biz belirttik” dedi.

Teknik ve taktik üzerine konuşmasına devam eden Kocadağ, şunları söyledi:

“Hocamız teknik ve taktik manada çok donanımlı. Uzun yıllardır benimsediği kimi taktikler, teknik noktada verdiği kararlar var. Alıştığı bir sistem var. Ancak oyunun gidişatına nazaran de kendi bilgisi ve isteği dahilinde bu değişiklikleri yapacaktır. Her iki taktiği de denedi, teknik manada benim çok fazla yorum yapmam hakikat olmaz. Bu hocamızın ve teknik grubun kararıdır. Beşiktaş alana maçı kazanmak için çıkar. Maçı kazanmak için ne gerekiyorsa, oyunculara hangi tekniği vermesi gerekiyorsa, hangi taktiği uygulaması gerekiyorsa onu verecek ve uygulayacaktır. Değerli olan alanda seyir zevki yüksek, hem de sonuca tesir edecek, uygun bir sonuç alabilecek teknik ve taktik olarak bilgi ve donanımı alana yansıtmak. Hocamız bunu üstesinden geleceğine inanıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş, hazırlık maçında Viktoria Plzen ile 0-0 berabere kaldı. Maçın 72. dakikasında oyuna dahil olan Serdar Saatçı, 83. dakikada kenara alınınca karara reaksiyon gösterdi. Müsabakanın 72. dakikasında oyuna giren Serdar Saatçı, Valerien Ismael’den “Bu tempoyla oynayacaksan oynama” uyarısı aldı. 83. dakikada kenara gelen Serdar Saatçı, değişiklik kararından mutlu kalmadı.

Genç oyuncu, değişikliğin akabinde direkt soyunma odasına gitti. Saatçı burada sonlanarak soyunma odasının kapısını tekmeledi.

Beşiktaş Kulübü maç sonrası toplumsal medyadan yaptığı açıklama ile Serdar Saatçı’nın süresiz olarak takım dışı bırakıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Viktoria Plzen maçında, oyun içinde ve oyundan alındıktan sonra göstermiş olduğu hal ve davranışları nedeniyle Serdar Saatçı takım dışı bırakılmıştır. Serdar yarından itibaren Ümraniye Nevzat Demir Tesislerimiz’de gruptan farklı olarak çalışmalarına devam edecektir” denilmişti.

Ardından genç oyuncu Beşiktaş topluluğundan özür dilemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.