Bitcoin, iyileşme şansı için bu fiyat eşiğini kırmalıdır!

Posted by

Bitcoin ( BTC ), makroekonomik unsurların amiral gemisi kripto para birimi için elverişsiz olmaya devam etmesiyle hala 20.000 dolar seviyesini korumaya çalışıyor. Kısa bir süre 19.000 dolara düştükten sonra varlık, 2 Eylül’de yayınlanan ABD tarım dışı maaş bordroları raporu gibi faktörlere dayanarak olası bir ralliye bakıyor.

Bitcoin, iyileşme şansı için bu fiyat eşiğini kırmalıdır!

Bitcoin ( BTC ) fiyatında, 20.000 dolarlık pozisyon tehdit altında görünse de, kritik bir psikolojik seviye olan seviye sıkı bir şekilde kalmaya devam ediyor. Bu doğrultuda piyasa, varlık için yukarı yönlü bir yörüngeyi tetikleyecek olası senaryoları araştırıyor.

Bu nedenle, Kitco News analisti Rajan Dhall’a göre, 25.066 dolar, uzun süreli ayı piyasasından çıkmak için bir yol sunarken bir toparlanma olasılığına işaret edeceğinden, dikkat edilmesi gereken önemli seviyelerden biri. Bu seviyeye ulaşma umudu, Bitcoin’in önce 21.760 $’ı hedeflemesi ve pozisyonu sürdürmek için boğalara güvenmesi gerektiği anlamına geliyor.

Öte yandan, ayılar güçlü kalırsa, Bitcoin 17.567 doların en düşük seviyesinde konsolide olma olasılığıyla karşı karşıya.

Bitcoin grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin, olumlu iş raporunun ortasında küçük kazançlar kaydetti

Bununla birlikte, ABD iş raporunun ardından Bitcoin’in hafif kazançlar elde ettiğini belirtmekte fayda var. Özellikle, Ağustos ayında, artan faiz oranları ve durgun ekonomik büyüme nedeniyle beklenenden biraz daha yüksek olan 315.000 eklendi.

Bu satırda, Bitcoin, son 24 saatte neredeyse %2 değer kazanarak, basın zamanında 20.300 dolardan işlem görüyordu. Küçük kazançlar, kripto piyasası kapitalizasyonunu 1 trilyon dolara yaklaştırmakta da etkili oldu. Basın saatine göre, küresel kripto piyasası değeri, ABD iş raporunun bir saat içinde 14.11 milyar dolar kazanarak 999.3 milyar dolar oldu.

Bitcoin bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.