Demet Akalın’dan eğitime dayanak

Posted by

Sanatçı Demet Akaın’ın tadilatını yaptırarak babası Ali Akalın’ın isminin verildiği Okuma-Yazma Okulu için açılış merasimi düzenlendi.

Aktepe köylülerinin ve köydeki öğrencilerin, ağır iştirak gösterdiği açılış merasiminde konuşan köy Muhtarı Hüseyin Seyyidhanoğlu, “Beşiktaş Çarşı Bayan Kümesi Avukatı İhtilal Alparslan ile irtibata geçerek virane durumda olan köy okulunun restore edilmesi için dayanak istedik. Bizi kırmadılar. Çarşı Bayan kümesinden Demet Akalın’a ulaşılmış ve Demet Hanım da projeyi kabul ederek merhum babasının ismine okul binasını tam tadilat ettirdi.

“Demet Hanım en kısa vakitte köyümüzü ziyaret edeceğini iletti”

Köyümüz sakinlerinin okuma, yazma ve çeşitli eğitimler alabileceği bir kurum haline dönüştürdü. Kendisine Alucra ilçemiz ve Aktepe köyüm ismine müteşekkiriz. Artık de kütüphane kurulması için takviyeler geliyor inşallah onu da yapacağız. Alucra ilçemizin tek etkin köy okulu olan Yeşilyurt köyündeki öğrencilerimiz içinde kırtasiye yardımı yapılacağı muştusu verildi. Ayrıyeten köy okulumuz için gelen ve artan boyalarında Yeşilyurt köyü ilkokulunun boyanması için bu köyümüzün muhtarına teslim ettik. Demet Hanım en kısa vakitte köyümüzü ziyaret edeceğini iletti” dedi.

“Ders yılı başlarken inşallah daha büyüklerini yaptırmak nasip olsun”

İHA’nın aktardığına nazaran sanatçı Demet Akalın ise toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ders yılı başlarken inşallah daha büyüklerini yaptırmak nasip olsun. Parıltı içinde yat hoş babam, her okumayı söken babamı da duasına eklerse bana yeter” paylaşımında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.