Diş fırçanızı diş fırçalamak dışında kullanabileceğiniz 6 ipucunu öğrenince çok şaşıracaksınız!

Posted by

Dişlerini fırçala; hepimiz her gün yapıyoruz. Birçok insan elektrikli diş fırçası kullanır, lakin dişlerini elle fırçalayan birçok insan da vardır. Hangi yolu yaparsan yap, bir yerlerde hala eski hoş bir diş fırçan olma ihtimali var. Bunu okuduktan sonra, ona büsbütün farklı bir biçimde bakacaksınız, zira onun konutta kullanmak için harika kullanışlı bir araç olduğunu biliyor muydunuz? İşte diş fırçanısının çok işinize yarayacak 6 farklı kullanım alanı.

FÖN MAKİNENİZİ TEMİZLEYİN

Saçınıza sistemli olarak fön çekerseniz, ızgaranın ardında hayli fazla toz birikecektir. Bu, kurutucunun daha az güçlü olmasına neden olabilir ve aslında bir yangın tehlikesi olabilir. Tahlil: ızgarayı bir diş fırçasıyla temizleyin!

OCAK

Ocağınızdaki gaz brülörlerinin etrafındaki boşlukları düzgün bir halde temizlemek hayli güç olabilir. Neyse ki, diş fırçanızı kullanırsanız bu çok daha kolay hale getirilebilir; tüm kenarlara ulaşabileceksiniz.

BANYO ZEMİNİNİZDEKİ DİKİŞLER

En inatçı pislik çoklukla banyo zemininizin ek yerlerine sıkışır ve bunu süngerle temizlemek hakikaten sıkıntı olabilir. Fırçanızı biraz çamaşır suyuna batırın ve tabanı fırçalamak için kullanın. Muvaffakiyet garantili!

MUSLUKLAR

Banyonuzdaki ve mutfağınızdaki musluklar epeyce süratli bir halde kireç yapabilir. Temizlemesi sıkıntı olabilir, lakin emniyetli fırçanızı kullanırsanız çabucak yapılır.

KLAVYE

Klavyenizin tuşları ortasında çok fazla toz, yemek artıkları ve kıllar toplanır. Diş fırçanızla çabucak temizleyin!

BUZDOLABINIZIN LASTİKLERİ

Bu, birçok insanın unuttuğu bir iştir, lakin kıymetlidir . Kauçuklar ortasında bakteriler üreyebilir, lakin orada küf de büyüyebilir. Bunun nedeni, lastikler ortasındaki sıcaklığın, buzdolabının merkezindeki sıcaklıktan biraz daha yüksek olmasıdır. Temizlemesi zordur, lakin fırçanızı kullanırsanız değil!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.