Dying Light 2 bağlantı kesildi hatası nasıl çözülür?

Posted by

Dying Light 2‘nin eşli oyun moduna bağlanmaya çalışırken karşılaşılan bağlantı kesildi hatasının çözümü merak ediliyor. Peki, Dying Light 2 bağlantı kesildi hatası nasıl çözülür? İşte detaylar…

DYING LIGHT 2 BAĞLANTI KESİLDİ HATASI ÇÖZÜMÜ

Bağlantı kesildi hatası ile karşılaşan oyuncuların hatayı çözebilmesi için yapmaları gereken birkaç adım vardır. Yapmanız gereken ilk basit işlem oyunu kapatıp tekrar açmanız ve tekrardan denemenizdir. Eğer bu adım işe yaramaz ise aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

1- OYUN DOSYALARINI DOĞRULAYIN

Oyun dosyalarını doğrulamak için Steam veya Epic Games’ten kütüphanenizi açarak oyunun özellikleri kısmından dosyaları doğrulayabilirsiniz.

2- STEAM DOSYA DOĞRULAMA

Steam’de dosya doğrulama yapmak için kütüphaneden oyuna sağ tıkayın ve özellikleri seçin. Ardından ise oyunun dosyalarını doğrulamayı seçerek eksik dosya varsa onları indirecektir.

3- EPIC GAMES DOSYA DOĞRULAMA

4- OYUN SUNUCUSUNU KONTROL EDİN

Dying Light 2’de bağlantı kesildi hatası alıyorsanız durum sizden kaynaklanmıyor olabilir. Oyunun sunucu durumunu kontrol etmeniz gerekebilir.

5- VPN AÇIKSA KAPATIN

Bilgisayarınızda aktif kullandığınız VPN bulunuyorsa kapalı olduğundan emin olmalısınız. VPN kullanımı oyun içerisinde bağlantı sorunu yaşamanıza neden olabilir.

6- DNS SUNUCUSU DEĞİŞTİRİN

Son çözüm olarak DNS sunucusunu değiştirmeniz önerilir.IPv4 adresinizi değiştirerek oyuna bağlanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.