Feci kazada 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Posted by

Kaza, Adapazarı ilçesi Çevreyolu Caddesi Ozanlar Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, yolun karşısına geçmek isteyen 13 yaşındaki H.T.’ye Yazlık istikametine hakikat seyir halinde olan Y.K. yönetimindeki 54 ZE 554 plakalı hafif ticari araç çarptı.

Çocuk çarpmanın tesiri ile yola savrulurken, kazayı gören etraftaki vatandaşlar durumu sıhhat ve polis takımlarına bildirdi. Bölgeye gelen sıhhat gruplarınca yapılan denetimde çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Şoför ise gözaltına alındı. Çocuktan geriye olay yerinde terlikleri kaldı.

“BİZ ŞOKTAYIZ, NASIL BİR ŞEYDİ ANLAYAMADIK”

Olay öncesinde çocuğu fırına çağırıp simit ve su verdiğini aktaran Semahat Taş, “Çocuğa biz içeri gelin dedik. Lakin daha gerimi dönmeye kalmadan çocuk yola çıktı ve o esnada sesi duyarak gerimi döndüm. Toz ve otomobil modüllerinin havada uçuştuğunu gördüm. Çocuk kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Kaza öncesinde çocuk fırına gelmişti, su verdim, simit verdim. Simidini yedi ve suyunu içti, yola çıkmasınlar diye tutuyordum onları. 13 yaşlarındaymış çocuk galiba. Olay yerinde hayatını kaybetti. Biz şoktayız, benim belim tutuldu açıkçası. Nasıl bir şeydi anlayamadık. Buraya bir kasis yapılmasını istiyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.