Galatasaray, Umut Bozok’la tekrar masaya oturdu!

Posted by

Hücum çizgisinde şu ana kadar Diagne, Mohamed ve Halil Dervişoğlu ile yolları ayıran Galatasaray, Seferovic ve Mertens destekleriyle gücüne güç kattı. Lakin bilhassa yerli golcü arayışı bir müddettir devam ediyordu. Gündemdeki isimlerden Ali Akman’ın Göztepe ‘ye gitmesiyle, Aslan’ın eski aşkı yine alevlendi. Yaz başında imza kademesine gelmişken, oyuncunun yüksek maaş talebi nedeniyle askıya alınan Umut Bozok transferi, tekrar Cim Bom’un masasında. Galatasaray, hem Fransız kulübü Lorient’le hem de 25 yaşındaki gol hükümdarıyla masaya oturmuş durumda. Bu defa mali kuralların çok daha makul olduğu ve tarafların muahede noktasına geldiği belirtiliyor. Sarı-Kırmızılı idare, hafta sonundaki Giresunspor maçına kadar Umut Bozok transferini açıklamayı hedefliyor.

İlk görüşmede şaşırttı

Kariyerine Fransa’da başlayan ve kulübü Lorient’in birkaç defa kiralık verdiği Umut Bozok, son olarak geçen dönem başında Kasımpaşa’ya imza atmıştı. Kiralık geçirdiği dönemde 38 maçın tamamında yer alan ve 20 kere fileleri havalandıran Umut, gol hükümdarı olarak dikkat çekmeyi başardı. Çocukluğundan beri Galatasaraylı olduğunu her fırsatta lisana getiren Umut Bozok’un hayali, Sarı- Kırmızılı formayı giymekti. Bu isteğe karşın, Umut’un birinci görüşmede 2 milyon Euro civarında maaş talebinde bulunması, idarede şaşkınlık yaratmıştı. Genç golcünün bu tavrından vazgeçmesi ve Cim Bom’un istediği koşullara gelmesi, transferin gerçekleşme ihtimalini bir oldukça yükseltti.

Süper Lig ‘deki birinci ve tek döneminde Kasımpaşa formasıyla 38 maçın tamamına çıkan ve 20 gol atan Umut Bozok, Türkiye’ye bu sefer Galatasaray formasıyla dönmeyi hedefliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.