Görünüşünüz Karakterinizi Açığa Çıkarıyor! Pekala Sizin Görünüşünüz Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Posted by

İnsanların yalnızca bir fotoğrafa bakarak nasıl bir insan olduğunu söyleyebileceğini biliyor muydunuz? 2009’da yapılan bir araştırma, birisine kısa bir bakışın, o kişinin dindar, dışa dönük, ayrıntı odaklı yahut uzlaşmacı olup olmadıklarına dair ne kadar kendinden emin olduklarına dair bir fikir verebileceğini söylüyor. Birinin nasıl olduğu hakkında bir fikir edinmek için sahiden fazla bir şeye gereksiniminiz yok!

ÇEKİCİ VE YETENEKLİ Mİ?

Muhtemelen güzel görünümlü insanların daha çok yarar sağlayan niteliklere sahip olduğunu duymuşsunuzdur. Psikologlar buna “halo etkisi” diyorlar. Birisi uygun görünüyorsa, otomatik olarak onun zeki yahut özverili olduğunu varsayıyoruz. Çoklukla daha fazla fiyat alırlar ve terfi alma talihleri daha yüksektir. Hayat sahiden adil değil.

YÜZ VE LİDERLİK

İnsanların liderlik yeteneğinizi boyunuza ve yüzünüzün uzunluğuna nazaran değerlendirdiğini biliyor muydunuz? Uzun yüzlü, uzun uzunluklu beşerler daha âlâ önderler olarak görülür. Bu, 2013 yılında yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı.

YÜZ VE SALDIRGANLIK

İnsanlar yüzünüzün yapısına nazaran ne kadar agresif olduğunuzu görebilirler. Geniş bir çene çizgisine sahip geniş bir yüz, daha agresif bir kişiyi işaret eder. Bu mantıklı zira bu tıp bir yüz yüksek testosteron düzeyinden kaynaklanıyor. Yüzünüze dayanarak, beşerler ne kadar güçlü olduğunuzu da kıymetlendirebilir. Daha arkadaş canlısı bir yüze sahip beşerler daha zayıf olarak kıymetlendirilir ve siz kızgın bir yüze sahip insanların daha güçlü olduğunu varsayıyorsunuz.

YÜZ VE SUÇLULUK

Bir araştırmaya nazaran, mecnun üzere görünen beşerler genel olarak daha çok hatalı olarak görülüyor. Yaramaz yahut güvenilmez bir görünümünüz varsa, çoklukla karanlık işlerle irtibatlı olursunuz. Araştırmalar, güvenilmez bir görünüme sahip bireylerin, çoklukla sağlam bir görünüme sahip olanlardan daha ağır cezalar aldığını gösteriyor.

YÜZ VE SAĞLIK

Görünüşünüzün sıhhatiniz hakkında bir şeyler söylediğini duymak şaşırtan değil. Sigara içenler içmeyenlere nazaran daha fazla kırışıklığa sahip olacaktır. Ve yüzünüzdeki kırışıklıkların sayısının kalbiniz hakkında bir şeyler söylediğini biliyor muydunuz? 2012’de yapılan bir araştırmaya nazaran, ortalama olarak daha fazla yüz kırışıklığı olan insanların kalpleri daha makûs. Birinin gözlerine bakmak bile size sıhhatleri hakkında çok şey söyleyebilir. Gözlerinizdeki kırmızı lekeler diyabet belirtisi olabilir.

VÜCUT VE SAĞLIK

4000 erkekle yapılan uzun bir çalışma, makul parmakların uzunluğunun prostat kanseri riskleriyle ilişkili olabileceğini gösterdi. İşaret parmağı yüzük parmağı kadar uzun olan yahut işaret parmağı yüzük parmağından daha uzun olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma mümkünlüğü %33 daha fazladır. Uzunluk ile hastalık mümkünlüğü ortasında da bir irtibat vardı. Daha uzun insanların kalp sorunları yaşama bahtı daha azdır ve kısa uzunluklu insanların kansere yakalanma talihi daha azdır. Bu, birtakım durumlarda hastalık mümkünlüğünü azaltan, lakin başka durumlarda talihi artıran büyüme hormonlarına atfedilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.