İstanbul Valiliği Kurban Bayramı önlemlerini açıkladı

Posted by

İstanbul Valiliği, Kurban Bayramı müddetince uyulması gereken önlemleri ve alınan tedbirleri duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların bayramı huzur ve inanç içinde geçirmeleri hedefiyle Valilik uyumunda güvenlik, sıhhat, ulaşım, konaklama, belediye hizmetleri ve öteki kurumların vazife alanındaki konularda gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada, bayram mühletince kentte alınan önlemler kapsamında, İçişleri Bakanlığının trafik kazaları ve bunlara bağlı can kayıplarının önlenmesine ait genelgeleri doğrultusunda, kent içi ve kentler ortası yollarda ağır trafik kontrolü ve bilgilendirme faaliyetleri yapılacağı kaydedildi.

– VATANDAŞLARIN AĞIR OLDUĞU YERLERDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILACAK

Vatandaşların ağır olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, otogar ve toplu taşıma istasyonları ile eğlenme ve dinlenme yerlerinde güvenlik ünitelerince gerekli emniyet önlemlerinin en üst seviyede alınacağı vurgulanan açıklamada, şöyle devam edildi:

“İl Sıhhat Müdürlüğümüzce, vilayetimizdeki sıhhat kurumlarında gerekli önlemler alınacaktır. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini sağlıklı bir halde ifa edebilmeleri için alınan tedbirler titizlikle uygulanacak, kurban satış-kesim yerlerinde denetim ve kontroller ağırlaştırılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yangın ve gibisi tehlikelere karşı gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Bayram müddetince vilayetimizin huzur ve güvenliği için Vilayet Jandarma Komutanlığımız 6 bin 795 işçi ve 743 tim, Vilayet Emniyet Müdürlüğümüz 21 bin 902 işçi, 5 bin 501 grup ve 1 helikopter, Kıyı Güvenlik Komutanlığımız 27 öge ve 208 işçi ile vazife yapacaktır.”

Açıklamada, trafik, belediye zabıta, besin ve vergi kontrol gruplarının, kontrol ve denetimlerini aktif bir biçimde sürdüreceği belirtilerek, telefon, elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı da ilgili kurumlarca gerekli tedbirlerin alınacağı aktarıldı.

Açıklamada ayrıyeten, vatandaşların acil durumlarda 112 Acil Davet Merkezi (Sağlık, Jandarma, Polis, Kıyı Güvenlik, İtfaiye, AFAD, Orman), 153 İBB Beyaz Masa, 174 Besin Sınırı, 185 Su Arıza, 186 Elektrik Arıza, 187 Doğalgaz Arıza telefon numaraları vasıtasıyla gerekli yardım hizmetlerine ulaşabileceği hatırlatıldı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.