İstanbul’da yüzme havuzuna yıldırım düştü, 3 çocuk yaralandı

Posted by

İstanbul’da bugün meydana gelen sağanak yağış kabusunda lüks bir sitede bulunan spor merkezinin kapalı yüzme havuzuna yıldırım düştü. Çatısı çöken yüzme havuzunda yüzen üç çocuk yaralandı, dehşet anları kameraya yansıdı.

İstanbul’un Beykoz ilçesindeki Zekeriyaköy Mahallesi Acarlar Sitesi’ndeki sosyetenin uğrak yeri olan ünlü bir spor tesisinin kapaylı yüzme havuzuna bu sabah saatlerinde yıldırım düştü. Çatıyı parçalayarak yüzme havuzunun içerisine düşen yıldırım anında üç çocuk yaralandı. Olayın anı yüzme havuzunda idmanda bulunan veliler tarafından saniye saniye görüntülendi.

Çocukların havuzda bulunduğu sırada düşen yıldırım sonucu ağır yaralanan bir çocuğun, havuza atlayan bireyler tarafından kurtarılarak evvel ambulansa akabinde özel bir hastaneye alınarak ameliyata alındığı belirtildi.

Olayla ilgili bilgi veren İ.Ö. “Burası çok ünlü bir site ve spor fitness merkezi. Yıldırımın düştüğü bölgede tek bir paratoner nasıl olmaz. Arkadaşımızın oğlu ağır yaralandı ve kafatasında ameliyata girdi. Ayrıyeten iki çocuğunda yaralandığını öğrendik, dehşete düştük” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.