Karavan tutkunları şenlikte buluşuyor

Posted by

Türkiye’de karavan turizmi alanında geçtiğimiz aylarda düzenlediği İstanbul Karavan Şenliği ile bir unsur imza atan Tabiatta Hayat Okulu, şenliğin 2’ncisini 7-8-9 Ekim tarihlerinde Kilyos’ta düzenleyecek.

Karavan kültürünü benimseyerek tabiatta özgür yaşamayı tercih edenler ile bu kültürün bir kesimi olmak isteyenler ve karavan hayatını merak edenler İstanbul Karavan Şenliği’nde bir ortaya gelecek. Şenlikte karavan ve doğal hayat ile ilgili söyleşiler, spor aktiviteleri ile çeşitli etkinlikler yapılacak. Şenlikte karavanla konaklamanın yanı sıra günübirlik girişler de yapılabilecek.

Festivale hudutlu sayıda karavan iştiraki olabilecek ve kendi karavanı ile şenliğe katılmak isteyenler sadece www.istanbulkaravanfestivali.com adresinden bilet alarak alana giriş yapabilecek. Karavan ömrünü merak edenler fakat karavanı olmayanlar için de şenlikte karavan kiralama imkanı bulunacak. Birebir vakitte şenlik alanına günübirlik giriş imkanı da bulunacak. İstanbul Karavan Şenliği’ne toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Hacıosman Metro Durağı’ndan Tabiatta Hayat Okulu’na düzenlenen fiyatsız ring seferlerinden yararlanabilecek.

Festival boyunca ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen karavan markalarının yanı sıra tabiat ve kamp ekipmanlarına dair birçok seçeneği bir ortada bulma imkanı yakalayacak. Ayrıyeten şenlik alanında gerçekleşecek söyleyişiler, eğitimler, spor aktiviteleri, yarışlar ve kıyı partisi ile her yaştan doğasever kendi ilgi alanına ilişkin bir aktiflik bulabilecek.

400 dönüm arazi üzerine heyeti olan ve pozisyonu prestijiyle ulaşım kolaylığı sunan Tabiatta Hayat Okulu, bu şenlikte 200’e yakın karavan ve 7 bini aşkın ferdi ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor.

Festival destekçileri ortasında yer alan Agus Karavan, Avis Caravan, Craftolia, D&R, Gratis, Honda Motosiklet, North Face, Orcamp, Turtle Tiny House ve daha birçok ünlü marka, iştirakçilerle aktiflik alanında bir ortaya gelecek. İştirakçiler ilgili markaların yeniliklerini öğrenme, eserlerini inceleme ve şenliğe özel sundukları hizmetlerden yararlanma bahtı yakalayacak.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.