Kılıçdaroğlu’ndan ‘sosyal konut projesi’ yansısı: ‘Biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu’

Posted by

TL’nin öteki para üniteleri karşısında paha kaybetmesiyle birlikte de inşaat maliyetinin git gide artması konut ve barınma sıkıntısını beraberinde getiriyor. Türkiye’de gün geçtikçe derinleşen ekonomik krizle AKP iktidarı yeni ‘müjde’lere sarılmaya devam ediyor. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Cumhuriyet tarihinin en büyüğü’ diyerek duyurduğu projeye CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, “Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır tıpkı kıssa. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir teminatı ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl yoksul fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek” sözlerini kullandı.

“YETER BE ADAM”

“Gerçi alışkınsın sen boş toprağa palavradan beton harcı dökmeye…” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin ardında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.