Kocaeli’de tente kumandası yüzünden tamirciye dövdüler

Posted by

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki elektronik eserlerinin tamir edildiği dükkanda akılalmaz bir olay yaşandı.

Tamirci Şirvan Ak, 2 ay evvel müşterisinin bozulan tente kumandasını tamir etti.

Tekrardan bozulan kumandayı Şirvan Ak’a gönderen müşteri, kumandanın garantiye girmesi gerektiğini söyleyerek, para vermeyeceğini söyledi.

Tamirciye saldırdılar

Daha sonra kumandayı tamir etmeyen Ak’ın dükkanına 3 şahıs geldi.

Saldırıya geçen şahıslar Şirvan Ak’ın başını yardı. Arbede sırasında birtakım elektronik aygıtlar da yere düşerek kırıldı.

“Kumandanın fiyatı 50 TL”

Olayı anlatan Şirvan Ak, “Yaklaşık 2 ay evvel müşterim tarafından getirilen tente kumandasını tamir etmiştim. Kumandanın fiyatı 50 TL civarında. Geçtiğimiz günlerde bir bayan kumandayı getirerek tekrardan bozulduğunu söyledi. Ben de kumandayı bırakırsa denetim edeceğimi söyledim. Bayan işverenine durumu anlattı ve telefonu bana verdi. Ben de telefonda konuştuğum bireye, kumandanın yere düşmesi, üstüne su dökülmesi üzere sebeplerle bozulabileceğini izah ettim.

“Darp raporu alarak şikayetçi oldum”

Telefondaki kişi beni anlamadı ve kumandanın garantiye dahil olması gerektiğini söyledi. Daha sonra kız kumandayı alarak dükkandan çıktı, çıkarken de kapıda kumandayı yere düşürdü. Yaklaşık 2-3 dakika sonra telefonda görüştüğüm şahıs yanında iki bireyle birlikte dükkana gelerek beni darbetti. İçerde bir arbede oldu. Daha sonra dışarıda da beni darbetmeye devam ettiler. Darp raporu alarak kendilerinden şikayetçi oldum. Polisler gelip hasar tespiti yaptı” dedi.

“Müşterilerimin elektronik aygıtları kırıldı”

Yaklaşık 25 bin liralık ziyanının olduğunu söyleyen Ak, “Müşterilerimin elektronik aygıtları kırıldı. Saatim ve telefonum da kırıldı. Çok yıl esnaflık yaptım, şu ana kadar kimseyle bir münasebetimiz olmadı. Bu türlü bir olayın olmasından ötürü hüzünlüyüm. Bunu bana yapan şahıslar de esnafmış. 50 liralık kumanda için dükkan basıp adam darp etmek akıl işi değil. Gelen şahılar başıma telefonla vurdu ve başım yarıldı. Başımda 5 tane dikiş var” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.