Mansur Yavaş yolsuzlukları açıkladı: AKP’liler masayı yumrukladı

Posted by

ABB Lideri Mansur Yavaş, Belediye Meclisi toplantısında eski lider Melih Gökçek periyodundaki yolsuzluk savlarını gündeme getirdi. Lakin AKP’liler Yavaş’ın kelamlarını kesip, dakikalarca masaları yumrukladı.

ABB’nin dün yapılan Meclis toplantısı olaylı geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, eski Lider Melih Gökçek periyodundaki yolsuzluk argümanlarını gündeme getirirken, AKP’li Belediye Meclis üyesi Ali İhsan Ölmez masayı yumruklamaya başladı.

Yavaş’ın konuşmasını kesmeye çalışan Ölmez masaya dakikalarca vurdu. Ölmez’e CHP’li ve ÂLÂ Partili Meclis üyeleri reaksiyon gösterince tartışma çıktı.

Yavaş ise, “Ben kabile üzere yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üretin, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, biliyoruz’ sözleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan öteye geçemez. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ancak ben yanıt vereceğim vakit duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” dedi.

MASAYA ÇIK TEPİN

Geçtiğimiz Aralık ayında da ABB Meclis toplantısında mühleti içinde sunmadığı gerekçesiyle önergesi reddedilen AKP’li üye Murat Köse ısrarla önergeyi okumak isteyince mikrofonu kapatılmıştı.

AKP kümesinin masalara vurması üzerine Mansur Yavaş, “Masaya çık tepin istersen” demiş ve Yavaş’ın bu kelamları toplumsal medyada da gündem olmuş, slogan haline gelmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.