Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Kıyı Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Batı Akdeniz’de kesimli bulutlu bir hava görülüyor. Yurdun kalanındaysa gök gürültülü sağanak yağışlar tesirli olmaya devam ediyor. Hava sıcaklıkları ülke genelinde artıyor fakat iç ve kuzey bölümlerde mevsim normalleri altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Marmara, Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Öbür kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 29 Haziran 2022..

29 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde hava kesimli bulutlu ve yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 29, Edirne’de 33, Bursa’da 27 derece ölçülüyor. Ege Bölgesinde iç bölümlerde gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık kıyı kesitlerde 31-32, iç kısımlarda ise 24-25 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü gökyüzü durumunu koruyor, sıcaklıklar ise birkaç derece yükseliyor. Akdeniz Bölgesinin orta ve doğu kesitlerinde hava yağışlı. Sıcaklık bölgede 31-33 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü yağış tesirini yitiriyor, bölge genelinde kesimli bulutlar görülüyor. İç Anadolu Bölgesi önümüzdeki üç günlük devirde gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık 24-25 derecelerde ölçülüyor, Perşembe ve Cuma adım adım yükseliyor.

Karadeniz Bölgesinde de gök gürültülü sağanak yağışlar devam ediyor. Batı bölümlerde beklenen kuvvetli yağışın yol açabileceği sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. Doğu Anadolu Bölgesinde modüllü bulutlar ortasından güneş görülüyor. Sıcaklık bölgenin kuzeyinde 25, kalanında ise 29-30 derecelerde ölçülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş çokça görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 35-36 derecelerde ölçülüyor. Öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.