Mülke müsaadesiz girdiği için ‘hapsedilen’ kedinin sahibi, ‘125 bin dolar’ tazminat kazandı

Posted by

Miska’nın sahibi Anna Danieli, kedisinin mahalledeki mülklere müsaadesiz girmesi ve başka kedilere sataşması nedeniyle yıllar içinde 30 bin dolardan fazla para cezası aldı. Yetkililer Miska’yı bir noktada Danieli’nin elinden aldı ve “kedi hapishanesinde” kalmaya zorladı. 

KEDİ SAHİBİ DAVA AÇTI

Danieli bunun üzerine tazminat alma umuduyla King County, Belleuve kent idaresi ve öbür kurumlara dava açtı. Danieli’nin avukatı Jon Zimmerman, “Bu dava Belleuve’de evcil bir kedinin haksız ve inanılmaz biçimde yargılanmasıyla ilgili” dedi. 

Independent Türkçe’de yer alan habere nazaran; davayı “tarihi” diye niteleyen avukat Miska’nın King County’de en çok ihlalle suçlanan kedi olduğunu söyledi. 

İDDİLARIN BİRÇOK KOMŞUSUNA İLİŞKİN

Argümana nazaran kelam konusu şikayetlerin birden fazla bölgedeki hayvan servisinin müdürü olan Danieli’nin komşusuna aitti. Danieli ve avukatı, komşunun vazifesini berbata kullandığını öne sürüyor. 

Öte yandan Danieli evcil hayvan kurallarının güncellenmemesi nedeniyle ihlallerin geçersiz olması gerektiğini savunuyor. 

Zimmerman, “dolaşma hakkının kısıtlandığı bir kentte, evcil hayvan sahiplerinin kedilerin kentte dolaşmasına müsaade verilmediğine dair bilgilendirilmesi gerektiğini” söyledi. Evcil hayvan şirketi Wag Labs’a göreyse kedilerin serbestçe dolaşmasına müsaade verilip verilmeyeceğini belirleyen rastgele bir federal yasa yok. 

Yüklü tazminatın yanı sıra dava sonucunda Belleuve kentinde hayvanlara yönelik kabahatlerin görülme biçimi de değiştirilecek. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.