Rekabet Kurumu nesine.com hakkında soruşturma başlattı

Posted by

Rekabet Kurumu, münhasırlık içeren dikey mutabakatları ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği gerekçesiyle Nesine.com hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan kararda şu tabirlere yer verildi:

“D Elektronik Baht Oyunları ve Yayıncılık A.Ş.’nin (Nesine.com) münhasırlık içeren dikey muahedeleri ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği savına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, evrak ve yapılan tespitleri 07.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Konseyi, bulguları önemli ve kâfi bularak; D Elektronik Talih Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-32/500-M sayı ile karar verdi.

* Rekabet Şurası tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın bildirim edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Konseyi kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları yahut kalacakları biçiminde yorumlanamaz.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.