Roberto Martinez’den Mertens kelamları

Posted by

Yeni döneme Okan Buruk’la başlayan Galatasaray ‘da transfer çalışmaları tüm süratiyle sürüyor. Birinci olarak Abdülkerim Bardakcı ve Sergio Oliveira’ya imza atmıştı. Daha sonra üst üste Midtsjö, Haris Seferovic, Leo Dubois, Kazımcan Karataş, Lucas Torreira ve Dries Mertens’i transfer etti.

Napoli’den bedelsiz olarak Galatasaray’a imza atan Belçikalı yıldız Mertens’in transferi Avrupa’da büyük ses getirdi. Bu akşamki maçta takımda yer alacak olan yıldız golcü için hoş bir yorum geldi.

Belçika Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Roberto Martinez, Belçika’da yayımlanan Het Laatste Nieuws gazetesine açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’de efsane olabilir”

Galatasaray’ın geçtiğimiz günlerde takımına kattığı Dries Mertens ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Robert Martinez, “Mertens, Galatasaray için mükemmel bir transfer. Dries’in seçeceği proje hakkında biraz telaşlıydım. Napoli çok özel bir kulüp. Taraftarlar ve futbolcular çok yakın. Dries’in Galatasaray’a, Galatasaray’ın da Dries’e gereksinimi var. Türkiye’de de efsane olabilir.” sözlerini kullandı.

“Denayer de umarım gerçek seçimi yapar”

OlimpLyon’la kontratının sona ermesinin akabinde kadrodan ayrılan ve şimdi rastgele bir grupla anlaşmayan Jason Denayer’la ilgili ise Martinez, “Jason Denayer değer verdiğimiz bir oyuncu. Kontrat durumu nedeniyle sıkıntı bir yıldı onun için. Onun her vakit yanındayız ve destekliyoruz. Transfer periyodunun bitmesine az kaldı ve umarım gerçek bir seçim yapar.” açıklaması yaptı.

2022 Dünya Kupası’nda Belçika, F Kümesi’nde Kanada, Fas ve Hırvatistan’la karşı karşıya gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.