Romain Saiss: 100’üncü dakikada dahi olsa yılmadan savaşacağız

Posted by

Spor Toto Muhteşem Lig’in birinci haftasında Beşiktaş alanında Yukatel Kayserspor’u 1-0 mağlup etti. Müsabakanın akabinde siyah-beyazlı grubun yeni transferi Romain Saiss, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Güç bir maç olduğunu belirten Saiss, “Ligin birinci uğraşı, rakibimiz düzgündü. Kayserispor, güzel oynamaya çalışan, yeterli bir kadro. Bu yüzden de her şeyi olağanüstü yaptığımızı söyleyemem. Fakat birinci maçını kazanmak çok değerli ve hoştu. Kendimizi geliştireceğiz. Bu maçtaki eksiklerimizi değerlendirip, geliştirip daha uygun olacağız. Kazanmak çok değerliydi. Öz itimat kazandık. Bu öz itimatla daha çok çalışıp, hafta hafta, maç maç daha âlâ oynayan, savaşan bir Beşiktaş izleteceğiz” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN DEFANS ÇİZGİSİNİN KOORDİNASYONU”

Kayserispor karşısında savunma kurgusunun 4’lü olması hakkında gelen bir soru üzerine Saiss, “Wolverhampton’da yıllarca 3’lü sistemde oynadım. Başarılı da olduk. Ulusal ekipte hala 4’lü oynuyorum. Benim için sistemin bir değeri yok. Fark etmiyor. Değerli olan ekipteki defans sınırının uyumu. Uyum sağlandığı vakit 3’lü ya da 4’lü olması çok fark etmiyor. Değerli olan uygun bir bağlantı kurarak oynamak” halinde konuştu.

“TARAFTARIMIZ BİZE 13’ÜNCÜ, 14’ÜNCÜ ADAM OLDU”

Stadyumdaki atmosferin çok güzel olduğunu belirten Saiss, “Harika bir atmosfer vardı. Süperdi. Taraftarımız bırakın bize 12’nci adam olmayı, 13’üncü, 14’üncü adam oldular. Bu türlü bir taraftar önünde savaşmaktan kaçamazsınız. Kusur yapsanız dahi onların size verdiği inanılmaz takviyeyle her şeyinizi verirsiniz. Onlarla tanıştığım için çok memnunum. Daha önümüzde çok vakit var. Onlarla çok daha âlâ maçlar çıkartacağız” sözlerini kullandı.

“ASLA VAZGEÇMEDİĞİMİZİ GÖSTERDİK”

90+6’ncı dakikada gelen galibiyet golünü de kıymetlendiren deneyimli savunmacı, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Sonuna kadar uğraş etmenin bir yansımasıydı bu maç. Asla vazgeçmediğimizi gösterdik. Daha güç maçlar da oynayacağız ve birtakım maçlarda daha düşünceli durumlara da düşeceğiz fakat asla vazgeçmeyeceğiz, tahlil bulmak için savaşacağız. 100’üncü dakikada dahi olsa yılmadan savaşacağız ve bugün bunu göstermiş olduk.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.