Yeni PS5 sistem yazılım güncellemesi yayınlandı

Posted by

PlayStation 5 beta katılımcılarından gelen destek ve geri bildirimler sayesinde bugün PS5 kullanıcılarına yeni bir sistem yazılım güncellemesi yayınlandı.

PS5 SİSTEM YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI

Yayınlanan yeni PS5 sistem yazılım güncellemesi ile 1440p HDMI video çıkışı ve oyun listeleri gibi çok talep edilen birkaç özelliğin yanı sıra bir grup üyesinden ekran paylaşımı isteme, yeni arkadaşların profillerini kolayca görüntüleme ve bir grup sohbetinden bir arkadaşınızın oyununa daha hızlı katılmanıza yardımcı olacak yeni özellikler geldi.

SESLİ KOMUT İLE YOUTUBE’DA ARAMA YAPMA

PS5 kullanıcılarına gelen yeni yazılım güncellemesi ile YouTube’da sesli arama gerçekleştirilebilecek. Sesli komut aracılığıyla YouTube’da içerik araması, oyun sırasında da dahil olmak üzere herhangi bir sayfadayken “Hey PlayStation, find [Kelime] on YouTube” komutunda bulunarak YouTube’da sesli komut ile arama yapabilirsiniz.

YouTube sesli komut özelliği şu anda ABD ve Birleşik Krallık’ta kayıtlı hesapları olan PS5 oyuncuları için yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır.

PS APP DEĞİŞİKLİKLERİ

PS App kullanıcıları, iOS ve Android cihazlardaki PS App’ten doğrudan PS Remote Play oturumu başlatabilecek. PS5’inizin dinlenme modunda olduğundan emin olduktan sonra “PS Remote Play’i kullanarak oyna” simgesini seçtiğinizde PS Remote Play uygulaması oyunu otomatik olarak başlatır.

PS5 EKRAN PAYLAŞMA NASIL YAPILIR?

PS5’e gelen yeni güncelleme ile ekran paylaşma özelliği aktif oldu. PS App kullanıcıları PS5’te oynayan başka bir grup üyesinden ekran paylaşmasını isteyebilecek ve ardından arkadaşlarının oyununu uygulamadan izleyebilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.