Açılın Ben Şefim! The Sims 4 Home Chef Hustle İncelemesi

Hayal ettiğimiz hayatları yaşattığımız Sim’lerimize EA’den bi’ kıyak daha var. ‘Artık ambrosia pişirmek beni kesmiyor, bana şöyle tam gurme işi bir şeyler lazım’ diyorsanız buyurun sizi kendi mutfağınızın, hatta şehrinizin şefi olabileceğiniz The Sims 4 Chef Hustle paketine doğru alalım.

“Bu ışıltılı hayatı tam da ben seçtim” dedirten The Sims’in ek paketleri malumunuz olduğu üzere serinin alamet-i farikaları.

Geçtiğimiz yıl oynaması tamamen ücretsiz madele geçiş yapmış olan The Sims 4 tüm oyunculara temel oyunu gönüllerince oynama hakkı veriyor ancak elbette The Sims serisi ek paketler ve eşya paketleri olmadan düşünülemez! Temel oyuna temalarına göre pek çok farklı içerik ve eşya ekleyen bu paketler elbette ki ücretli. Oyunu içeriklerine göre hayli genişletip çeşitlendiren bu ek paketler tüm serinin neredeyse belkemiği durumunda. Bugün bu ek paketlerden belki de en lezzetlisi olan Home Chef Hustle’ı mercek altına alıyoruz.

Evinizin şefi olmaya hazır mısınız?

Zira The Sims 4’ün şimdilik en güncel eşya paketi olan Home Chef Hustle oyunculara oldukça geniş bir yemek yelpazesi sunuyor ve bunu da elbette beraberinde getirdiği bol bol eşya, görünüş ögeleri ve farklı etkinlikler ile yapıyor. The Sims hayranlarının aşina olacağı üzere seride uzunca bir zamandır şef kariyerinde ilerlemeyi seçebiliyoruz. Şef kariyerinde uzmanlaşmayı tercih eden karakterler yemek pişirme becerilerini en üst seviyeye taşımaya çalışırlarken aynı zamanda seviyelerine göre farklı tarifler öğrenip üstüne üstlük bunlarla zaman zaman oyun ekranında beliren etkinliklere de katılabiliyorlar. Kısacası ödüllü bir şef olma arzunuz varsa beyaz yakalı hayatınızı bir kenara bırakıp Ege’nin şirin bir tatil kasabasında gurme ürünler satacağınız kafe macerasına atılmanıza gerek yok zira The Sims 4 bu hevesini en azından biraz da olsa dindirmeniz için zaten pek çok seçeneğe sahip. İşin içine bir de Home Chef Hustle paketi girdiğinde ise ihtimaller epeyce artıyor.

Paketin adında “Home” geçiyor olabilir ancak eve tıkılmak zorunda değilsiniz.

İçine aldığı kadar un ve sevginizi kattığınız tariflerinizi mahalleli ile paylaşmak arzusuyla yanıp tutuşuyor, tutkunuzu mesleğinize dönüştürmek istiyorsanız bu ek paket sizi hayli memnun edecek zira evinizin kapısından çıktığınız anda karşınızda yemeklerinizin lezzetiyle bayıltabileceğiniz koca bir mahalle var. home Chef Hustle ek paketinin beraberinde getirdiği belki de en önemli yenilik mahallenize standlar kurabilme imkanı. İsterseniz pizza, isterseniz, hamburger, isterseniz de apayrı bir tarif üzerinde ustalaşmış olun, ek paketin beraberinde getirdiği standlardan birini toplu alanlara kurarak müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz. Bu standların ve satacağınız yiyeceklerin tamamen sizin kontrolünüzde olduğunu, standınızı dilediğiniz gibi süsleyip daha çekici hale getirebileceğinizi de unutmayın. Ek paketle birlikte gelen en eğlenceli şeylerden biri kesinlikle bu toplu alanlara standınızla müdahil olabilme şansı zira ilk çıktığı dönemde serbestliği kısıtlayan yapısıyla oyunculardan çokça eleştiri almış olan The Sims 4 bu ek paketle birlikte biraz daha ‘yaşayan’ bir yerde olduğunuzu hissettiriyor. Standınıza gelen ve tek amacı sadece bir dilim pizza almak olan müşterileriniz ile bir yandan muhabbet ederken bir yandan da ekmeğinizin peşinde koşmaya devam edebilirsiniz.

Home Chef Hustle ile oyuna bol bol yeni görünüş seçeneği de eklenmiş durumda.

Mutfağın da kendine göre bir tarzı olduğu kesin. Örneğin ‘ben şefim’ demeden ‘ben şefim’ diye bağıran bıçaklı küpeler… The Sims 4’ün Home Chef Hustle ek paketi Sim’inizin tutkusunu dış görünüşünüze de yansıtmanız konusunda siz epey bir seçenek sunuyor. Karakterler için eklenen yeni saç stilleri, takılar, aksesuarlar, dövmeler ve kıyafetler ile kendinize hayallerinizdeki ‘mutfağın taçsız kralı’ dış görünüşünü yaratmanız mümkün. Ben roleplay’den vazgeçemem, Sim’im gerçekçi yaşasın’ diyenlerdenseniz buyurun karakterinize yemek yaparken saçları önüne veya yemeğe düşmesin diye bir bandana takıverin. ‘Herkes ilk bakışta neyin ne olduğunu anlasın’ diyorsanız karakterinizi baştan aşağı şef kıyafeti ile donatın, hata yetmezse bir de şapka takın! ‘Zarafet ufak detaylardadır’ diyenler için ise türlü mutfak temalı aksesuarlar karakter yaratma ekranında hazır ve nazır durumda.

Mutfak aletleri bir şefin en yakın dostlarıdır diyebilir miyiz?

En azından The Sims 4’ün Home Chef Hustle paketi için cevap evet zira Sim’iniz hayatınızda gördüğünüz en ağız sulandıran pizzayı yaparken bir hamur karıştırıcı işleri ciddi manada kolaylaştırıyor, üstelik de mutfağa ‘burada gerçek bir profesyonel çalışıyor’ havası veriyor. Ancak aletler elbette tek başına yeterli değil. Şef kariyerinde iletletmek istediğiniz karakterinizin becerileri arttıkça bu aletlerle ortaya çıkartabilecekleri tarifler de genişliyor. Yola sadece sosisli sandviç yaparak başladığınız mütevazi kariyerinizde tam teşekküllü bir şef olmaya doğru adım adım ilerleyebilirsiniz. Oyuna eklenen mutfak aletlerinin yanında bu ek paketle birlikte yeni mabediniz olacak mutfağınızı da pek çok farklı şekilde ve temaya uygun olarak özelleştirmeniz mümkün. The Sims 4 zaten dekorasyon konusunda farklı seçenekler sunarken Home Chef Hustle paketi ile yemek pişirdiğiniz alanı gerçek bir profesyonel mutfaktan tatlı bir hobi köşesine kadar pek çok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse…

The Sims 4 en başta da bahsettiğimiz üzere temelde bir eşya paketi ve tam da sunması gerektiği gibi temasına uygun olacak şekilde mutfak üzerine yoğunlaşan farklı eşyaları oyunculara sunuyor. Özellikle bu alana ilgi duyan oyuncuları mutlu edecek olan ek paketi Sim’inin şef kariyerinde ilerlemesini gururla izlemeyi tercih edecek oyuncular için de geniş seçenekler sunuyor. Mahalleliyi bir araya toplayıp herkese gurme işi tariflerinizi tattırmaktan tutun da şehrin en civcivli yerindeki ufak standınız ile lezzet şöleni yaşatmaya kadar mutfak kariyeriniz üzerinden ilerleyebileceğiniz farklı etkinlikler de cabası. Kısacası Home Chef Hustle bir eşya paketinden bekleyebileceğiniz ne varsa teması dahilinde bunu başarıyla sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx