Deneyenlerin vazgeçemediği Korugi masajı! 5 dakika içinde 7 yaş daha genç görünün

Gençleşmeye başlamadan önce bir ayna ve biraz masaj yağı alın. Ayrıca cildinizin temiz olması gerektiğini de bu süre içinde unutmamalısınız. KBB hastalıklarınız, lenf sistemi bozukluklarınız, kronik cilt patolojileriniz veya yüz yaralarınız varsa birazdan anlatacağımız teknikleri uygulamanız kesinlikle yasak, denemeyin bile.

1- Yanaklarınızı kaldırın

Hazırsanız başlıyoruz. Önce dirseklerinizi masaya yerleştirin. Yumruk yapıp parmaklarınızı yüzünüze doğru tutarak onları elmacık kemiklerinize yaslayın. Amaç kaslarınızın gevşemiş olmasıdır. 5 saniye boyunca bu pozisyonda kalın ve ikinci aşamaya geçin.

2- Alnınızı çekin

İkinci aşamada başınızı biraz geriye doğru eğin. Yumruk yapın ve orta parmak eklemlerinizle alnınızı saç çizgisine bastırın . Ellerinizi saç çizgisi boyunca şakaklara ve kulak memelerine doğru kaydırırken bastırmaya devam edin. Bundan sonra, köprücük kemiklerinize ulaşana kadar parmaklarınızı yavaşça boynunuzdan aşağı doğru hareket ettirin.

3- Yanaklarınızı yumuşatın

Üçüncü aşamada ellerinizi birbirine kilitli tutun, başparmaklarınız düz olmalıdır çünkü egzersizi gerçekleştirmek için yan kısımlarına ihtiyacınız olacaktır. Sağ başparmağınızın ucunu sol gözünüzün altına, burnunuza yakın bir yere yerleştirin. Deriye bastırarak kulaklara doğru kayma hareketi yapın. Bundan hemen sonra başparmağınızı kulak memelerinden köprücük kemiklerine kadar yan boyun çizgisine doğru hafifçe kaydırın. Egzersizin son bölümünü 2 kez tekrarlayın. Aynı egzersizi yüzün sağ tarafında da yapın.

4- Alnınızı yumuşatın

Dördüncü aşamada elinizi yumruk yapıp parmaklarınızın orta eklemlerini kaş çizgisinin biraz üzerine yerleştirin ve saç çizgisine doğru sürtünme hareketi yapın. Şimdi ellerinizi başlangıç ​​pozisyonuna, ancak biraz yana doğru hareket ettirin ve bir kez daha kaldırma hareketi yapın, böylece alnın tüm yüzeyini düzleştirin.

5- Göz kaslarınızı harekete geçirin

Kaşlarınızı kaldırın. İşaret ve orta parmaklarınızı kırarak, eklemlerin yardımıyla elinizi kaş çizgisi boyunca kaydırarak hareket ettirin.

6- Yüzün alt kısmını çalıştırın

Altıncı aşamada elinizi yumruk yaparak işaret ve orta parmaklarınızı düz tutun. Hareketler bu 2 parmak yardımıyla yapılmalıdır. Cildinizi çenenizden şakaklara doğru kuvvetli bir şekilde bastırın ve çekin. Ağız köşelerinin altındaki yerden başlayın. Basma ve çekme arasındaki mesafe küçük olmalıdır. Toplamda 7-8 kez bunu tekrarlamanız gerekiyor.

7- Masajın bitirin

Avuç içlerinizi açın. Parmaklarınızı alnınıza yerleştirin ve şakaklara doğru yavaşça kaydırın. Daha sonra parmaklarınızı yavaşça yanaklarınızdan köprücük kemiklerinize doğru boyun çizgisi boyunca kaydırın. En iyi sonuçları elde etmek için bu masajı haftada bir kez mutlaka yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx