Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü değişti

Yaklaşık 1 buçuk yıldır Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevde bulunan Pervin Töre, görevini Sinan Aydın’a devretti. Töre’nin Müdürlüğün web sitesinde yayınlanan veda mesajı şöyle:

İLHAM VEREBİLMEK ESAS GAYEMİZ OLDU
“11 Nisan 2022 tarihinde başladığım Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum. Bu güzel şehirde çalışmaktan büyük bir onur ve mutluluk duydum. ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ düsturuyla Yunus gönüllü insanların şehri olan Eskişehir’e hizmet etmek, eğitim öğretime katkı sunmak, bizlere emanet edilen öğrencilerimizin umut ışığı olmak, hep daha iyinin arayışı içinde olmak bahtiyarlığını yaşadım. Evlatlarımızı yarınlara donanımlı bir şekilde hazırlayabilmek, yüreklerine dokunarak gönüllerine güzel tohumlar ekebilmek, ilgi, istidat ve yetenekleri için uygun ortam hazırlamak, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma ilham verebilmek esas gayemiz oldu.”

HER VEDA YENİ BİR BAŞLANGIÇ
Görevi devralan Sinan Aydın, 9 yıldır Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyordu. Yapılan atamayla görevi devralan Aydın, veda mesajında şu sözlere yer verdi:

“Sayın Bakanımızın takdirleri ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmış olmam nedeniyle 18 Nisan 2014 tarihinden bugüne sürdürdüğüm Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Görev sürem boyunca ilçemizde eğitim adına örneklik teşkil edecek pek çok faaliyet ve projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülmesine büyük katkıları olan birlikte çalıştığımız ilçe kaymakamlarımıza, il müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Her veda yalnızca bir ayrılış değil, yeni bir başlangıç aslında.”

SİNAN AYDIN KİMDİR?
1972 yılında Erzincan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu ve mezuniyetten sonra iki yıl özel sektörde çalıştı. 1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığında göreve başladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyoloji ve Antropoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. On bir yıl farklı kurumlarda eğitim yöneticiliği görevlerini ifa etti. Bilimsel toplantılarda tebliğler sundu, eğitimle ilgili farklı dergilerde makaleleri yayınlandı. Yine eğitimle ilgili muhtelif sivil toplum kuruluşlarında etkin görevler üstlendi. Üsküdar’da görev yapan tüm eğitim personelinin kişisel ve mesleki gelişiminin daha üst seviyelere yükseltilmesi için yerel, ulusal ve uluslararası projeler planladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx