İspanya’da bulunan Montserrat dağı gizemli yanıyla herkesin ilgisini çekiyor…

Montserrat… İspanya’nın Barselona kenti yakınlarında göz alıcı bir dağ silsilesi. Bin yıllık Benedictine manastırı gibi pek çok kutsal ve tarihi mekana ev sahipliği yapıyor. Ancak bu dağı, bu kadar gizemli ve önemli yapan sadece mekanlar değil… Yüzyıllardır sadece yerel halk değil, dünyanın pek çok yerinden insan, dağın büyülü özelliklere sahip olduğuna inandı.

Öyle ki Naziler Kutsal Kase’nin orada saklandığına inanıyordu; SS şefi Heinrich Himmler 1940’ta dağı ziyaret etti. UFO meraklıları 1977’den bu yana gökyüzünü izleme seansları için Montserrat’ta toplanıyor. Peki bu dağı bu kadar özel yapan ne?

NAZİLER KUTSAL KASE’Yİ ARADI
İkinci Dünya Savaşı sırasında, Adolf Hitler yönetimindeki Nazi rejimi, gizli hazineleri ve antika eserleri aramaya merak saldı. Amaç bu hazineleri elde ederek, rejimin servetine servet katmaktı. Montserrat, sarp arazisi ve tarihi manastırıyla, bazı üst düzey Nazililerin ilgisini çekti. Montserrat’ta, Kutsal Kase’nin veya diğer önemli dini kalıntıların gizlendiği efsaneleri, Nazileri harekete geçirdi.

UFO MERAKLILARININ UĞRAK YERİ
Montserrat, sadece uhrevi değil dünya dışı yaşam söyletileriyle de ünlü. Yerel halkın bölgede UFO gördüğü iddiaları, dünya dışı yaşama merak salanlar için dağı çok önemli bir merkez haline getirdi. Birçok görgü tanığı, pek çok kez, Montserrat’ta gökyüzünde tuhaf ışıklar ve tanımlanamayan uçan cisimler gördüklerini öne sürdü. Bu iddialar UFO meraklılarını ve komplo teorisyenlerini cezbetse de- altını çizmekte fayda var- uzmanlar genellikle bu olayları hava balonlarına, askeri uçaklara veya atmosfer koşullarına bağlıyor.

DAĞIN İÇİNDEKİ HAC MERKEZİ
Gizemler ve türlü sölentilerle ilişkilendirilmesine rağmen Montserrat, İspanya’da önemli bir kültürel ve dini sembolç Montserrat Manastırı, dağ sıralarının içine gömülmüş, ünlü Siyah Meryem’in heykelinin bulunduğu saygın bir hac yeri… Her yıl binlerce hacı, bu ikonik figürü görmek için Montserrat’ı ziyaret ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx